Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

KIT Digital: Společnost jmenovala do představenstva zástupce akcionářů Costa Brava a JEC II

07.08.2012 | 16:08 0 Komentářů

KIT Digital nominoval do představenstva společnosti Seth W. Hamota a K. Petera Heilanda, zástupce akcionářů (Costa Brava, JEC II), kteří doposud tvrdě vystupovali proti současnému managementu. Zároveň dojde ke zrušení komise pro strategické transakce a nadále bude mít záležitosti okolo případných strategických nabídek na starosti představenstvo KITD.

Jmenování zástupců akcionářů vnímáme pozitivně. Jedná se o manažery se zkušenostmi z technologického sektoru a také o investory, jejichž prioritou je především zhodnocení svých investic. Hlavní přínos vidíme především v tom, že se zvýší kontrola dění ve společnosti, jelikož tito nový členové představenstva nejsou nijak spjati s managementem, který dovedl společnost do současné situace.

Ve čtvrtek (9. srpna) zveřejní KITD výsledky hospodaření za 2Q 2012. Ty budou pravděpodobně poměrně špatné vzhledem k nutné restrukturalizaci a ztráty z prodeje některých aktiv. Nicméně to je již, podle našeho názoru, z velké části zaceněno a rozhodující pro společnost bude spíše až druhá polovina roku a to, zda se podaří dosáhnout dlouhodobě udržitelné kladné cash-flow.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.