Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

KB: Pravděpodobná revize růstu úvěrů

21.09.2017 | 10:00 0 Komentářů

Finanční ředitel Komerční banky Jiří Šperl v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Reuters připustil, že KB bude nucena snížit výhled pro růst úvěrového portfolia v roce 2017, který počítal se středními až vyššími jednotkami procent. Jako jednu z příčin zpomalování úvěrové aktivity v korporátním segmentu uvádí zvýšený zájem korporátních klientů po úvěrech denominovaných v euru, přičemž KB zůstává vůči tomuto trendu obezřetnější.

Finanční ředitel v rozhovoru dále potvrdil výhled pro meziročně stabilní celkové výnosy banky (očištěné o mimořádné položky) ve 2017 i záměr managementu vyplatit na dividendách za letošní rok 60 % čistého zisku očištěného o mimořádné položky.

Celkově vnímáme výše uvedené zprávy mírně negativně. Naše aktualizovaná projekce čistého zisku KB za rok 2017 očištěného o jednorázový pozitivní příspěvek z prodeje a přecenění budov centrály KB z 1Q/17 počítá s čistým ziskem na akcii (EPS) ve výši 70,5 Kč. Dividenda KB za letošní rok by tedy měla dle našich odhadů dosáhnout cca 42 Kč na akcii.

Michal Křikava, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.