Úterý 19. října. Svátek má Michaela.

Karo Invest představil výsledky za první pololetí 2021 a snížil výhled tržeb a zisku EBITDA

14.10.2021 | 16:37 0 Komentářů

Český zpracovatel kůží Karo Invest představil své výsledky za uplynulých šest měsíců letošního roku a snížil výhled na následující roky.

Společnost snížila výhled tržeb a zisku EBITDA na rok 2021

Tržby společnosti Karo Invest v prvních šesti měsících roku 2021 činily 73 mil. Kč, což odpovídá 41 % aktualizovaných plánovaných tržeb pro rok 2021.

Zisk EBITDA v šesti uplynulých měsících při 9 mil. Kč představoval 52 % aktualizovaného plánu, který byl oproti dubnovému plánu snížen z 30,2 mil. Kč na 17,2 mil. Kč.

Skupina dosáhla provozního výsledku hospodaření ve výši 2 mil. Kč a prodala 252 tis. metrů čtverečních kůže za první pololetí. Oba ukazatele představují 40% splnění vytyčeného cíle pro rok 2021.

Změny výhledu tržeb a zisku EBITDA pro roky 2021-2025 zobrazují tabulky:

Aktualizovaný výhled hospodaření společnosti Karo Invest

Dubnový výhled hospodaření společnosti Karo Invest

Aktualizovaný výhled hospodaření společnosti Karo Invest

Aktualizovaný výhled hospodaření společnosti Karo Invest (v tis. Kč)

Společnost v prezentaci pololetních výsledků uvedla, že od září nastalo očekávané oživení, které v dubnu zmiňoval finanční ředitel Jakub Hemerka, a že usiluje o kompenzaci prodejů z prvního pololetí letošního roku včetně léta.

Na podzim plánuje Karo Invest prodávat měsíčně o 60 tis. metrů čtverečních kůže více.

Společnost v roce 2021 promítla rostoucí náklady do zákaznických cen

Karo Invest se v prvních pěti měsících letošního roku dokázal vyrovnat s omezením retailového trhu, který znemožňoval prodej prémiového nábytku v zahraničních showroomech, přesunutím prodeje nábytkářů na východní trhy, kde nebyla omezení v retailu tak striktní.

Růst nákladů na přepravu přenesla společnost do cen pro zákazníky, po vyčerpání zásob bude dále ve 3Q do cen přeneseno také zvýšení cen materiálu, kterého si firma dokázala navzdory omezení plynulosti mezinárodního obchodu zajistit stálý přísun.

Výhled na rok 2022

Společnost potvrdila spuštění pilotního provozu barvírny v Brtnici v létě příštího roku, které pro nové prostory a technologie přinese rozšíření výrobního programu a zvýšení přidané hodnoty.

Firma rovněž potvrdila dubnový plán o čerpání dotace na inovace a rozvoj technologií ve výši 91 mil. Kč, která by měla urychlit proces vertikální integrace.

V roce 2022 společnost cílí na průměr prodejů kolem 75 tis. m2 za měsíc a bude usilovat o konsolidovaný roční zisk EBITDA 33 mil. Kč.

START day

Kompletní prezentace je k nalezení na stránkách společnosti (pdf). Další informace by měl přinést nadcházející START day pražské burzy, který se bude konat 19. října.

Ostatní společnosti z trhu START také již zveřejnily své prezentace, rozcestník ve zprávě. Dotazy pro společnosti mohou investoři pokládat zde.

Akcie Karo Invest se pod tickerem BAAKARIN obchodují na trhu START pražské burzy a na RM-SYSTÉMu.

Zdroj: Karo Invest

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.