CZK/€ 24.515 -0,27%

CZK/$ 24.039 +0,06%

CZK/£ 29.128 -0,13%

CZK/CHF 25.109 -0,14%

26. 07. 2022

0 komentářů

Karo Invest bude na valné hromadě rozhodovat o úpisu dalších akcií, od investorů chce až 154 mil. Kč

  

Zpracovatel kůží Karo Invest bude na valné hromadě mimo jiné rozhodovat o úpisu dalších akcií. Investory chce společnost požádat až o 154 mil. Kč na další rozvoj. Navrhováno je také přejmenování mateřské společnosti na KARO Leather a.s.

Společnost Karo Invest zve na řádnou valnou hromadu, která se bude konat 15. srpna 2022 od 11:00 v sídle notářské kanceláře Mgr. Jany Rybářové na adrese Klimentská 1, Praha 1. Kompletní informace lze nalézt v pozvánce na stránkách společnosti (pdf).

Rozestavěný závod společnosti Karo Invest v Brtnici v září 2021, autor: Jan Tománek

Rozestavěný závod společnosti Karo Invest v Brtnici v září 2021, autor: Jan Tománek

Navýšení základního kapitálu pro rozvoj skupiny, veřejný úpis v září

Valná hromada Karo Invest bude mimo jiné rozhodovat o zvýšení základního kapitálu upsáním nových akcií prostřednictvím veřejné nabídky na trhu START pražské burzy.

Společnost zamýšlí emitovat až 1,1 mil. nových akcií s emisním kurzem v rozmezí 120 až 140 Kč, což na horní hranici odpovídá až 154 mil. Kč. Jedná se tak o vyšší částku než na květnovém START day indikovaných 70 až 100 mil. Kč.

REKLAMA

Akcie budou v prvním kole nabídnuty stávajícím akcionářům, v druhém kole potom v rámci veřejného úpisu na trhu START. Ten by se měl konat od 12. do 26. září 2022.

Důvodem pro zvýšení základního kapitálu je získání prostředků pro rozvoj dceřiných společností v souladu s dlouhodobým rozvojovým plánem skupiny, uvádí společnost, „a to především s cílem navýšení přidané hodnoty při zpracování usní, umožnění růstu počtu zpracovaných a prodaných hovězích a buvolích usní díky navýšení provozního kapitálu –  materiálových zásob a investičního kapitálu – rozvoj strojového vybavení a rozšíření nemovitostního zázemí pro výrobní činnost“.

Aktualizace stanov

Společnost také navrhuje změnu stanov, konkrétně změnu obchodní firmy z KARO INVEST a.s. na KARO Leather a.s., vynechání bodu stanov, podle kterého do působnosti valné hromady spadá udělování souhlasu s převodem akcií, a zvýšení potřebné většiny pro volbu a odvolání členů představenstva na čtyři pětiny přítomných hlasů.

Důvodem pro změnu obchodní firmy je uvedení názvu společnosti a jejího zaměření do souladu, uvádí se v návrhu. Důvodem pro vynechání bodu výše je jeho obsolence, protože stanovy souhlas nevyžadují, u zvýšení hlasovacího quora je „zájem na dosažení relevantní většiny všech aktivních akcionářů“.

Akcie Karo Invest

Akcie Karo Invest se pod tickerem BAAKARIN obchodují na pražské burze, kde probíhající aukce prozatím indikuje cenu 141 Kč, a RM-SYSTÉMu, kde poslední obchod proběhl za 138 Kč.
Zdroj : Karo Invest

Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.