CZK/€ 24.530 +0,06%

CZK/$ 23.969 -0,29%

CZK/£ 29.023 -0,36%

CZK/CHF 25.128 +0,08%

08. 07. 2022

0 komentářů

Kapacita najatá v nizozemských terminálech na LNG může pokrýt až třetinu roční spotřeby plynu v ČR

  

Kapacitu, jíž si v Nizozemsku v terminálech na zkapalněný zemní plyn (LNG) pronajala společnost ČEZ, by měla pokrýt až třetinu roční spotřeby plynu v České republice.

Na Twitteru toto uvedl nizozemský velvyslanec v ČR Daan Huisinga s tím, že kontrakt by měl platit již od letošního roku. Podstatně by se tak měla snížit závislost ČR na plynu z Ruska, odkud pochází téměř veškerý v ČR spotřebovaný plyn. Kapacitu si ČEZ pronajal od společnosti Gasunie, nizozemského státního podniku.

O tom, že ČEZ uspěl v tendru na zajištění kapacit chystaného LNG terminálu v Nizozemsku, informoval v polovině června na svém twitterovém účtu český premiér Petr Fiala.

Samotný ČEZ detaily kontraktu prozatím neuvedl. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš na Twitteru pouze sdílel příspěvek nizozemského velvyslance, k němuž doplnil: „Toto je další velmi důležitý krok, který podnikáme na cestě Česka k energetické soběstačnosti a bezpečnosti.“

Akcie ČEZ se obchodují na pražské burze i RM-SYSTÉMu pod tickerem BAACEZ. Včera na obou trzích uzavřely na ceně 1009 Kč za akcii.

 
Zdroj : Hospodářské noviny

REKLAMA

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.