Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Kanadský dolar zaznamenal ve středu nejhlubší propad půlstoletí

21.03.2008 | 14:29 0 Komentářů

Kanadský dolar ve čtvrtek pokračoval vůči dolaru v propadu až na dvouměsíční minima poté co zažil ve středu největší jednodenní propad za posledních padesát let v reakci na kolabující ceny komodit a posílení zelené bankovky.

Kanaďan ve středu ztratil 2,2% a uzavíral nad paritou C$1,0117 za dolar kterou naposledy opustil 25.února. Ve čtvrtek prohloubil ztrátu až na nejslabší hodnotu od 23.ledna C$1,0226 za dolar.

Hlavní ekonom Royal Bank of Canada Paul Ferley se domnívá že kanadský dolar zůstane slabý zatímco dolar poroste, přídavným faktorem který bude domácí měnu tížit je medvědí trend komoditního sektoru. Právě ceny komodit podporovaly kurz kanadského dolaru vůči dolaru až na 33-letá maxima.

Kanadský dolar je často ovlivňovaný cenami komodit založené na proexportně založené ekonomice. Cena ropy sklouzla ve čtvrtek až pod hranici $100 za barel, cena zlata propadla za dva dny o 8%. Kanadská ekonomika je úzce obchodně spjata se sousedními Spojenými Státy kam směřuje 75% exportů, zpomalení v USA zde vyvolává velké znepokojení. Silnější americký dolar uvítají zejména kanadští exportéři

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.