Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Kam zamíří trhy v USA na konci týdne?

22.08.2008 | 00:00 0 Komentářů

Situace nejen na US trzích je stále ovlivňována nervozitou resp. nejasnostmi ohledně dalšího osudu vládou podporovaných firem Freddie Mac (FRE) a Fannie May (FNM). Některé informace říkají, že o pomoci zvýšit kapitál má jednat FRE se soukromými investory. K situaci se již vyjádřil i známý investor a filantrop Warrren Buffett, podle kterého zmiňované společnosti nemají žádnou čistou hodnotu. Očekává, že se za tyto společnosti vláda brzy postaví. Z druhého konce světa přišlo vyjádření od bývalého poradce čínské centrální banky (Yu Yongding), který zřejmě vidí osud ústavu jako klíčový, když říká, že pokud by pád těchto bank neznamenal konec světa, tak určitě konec současného mezinárodního finančního sektoru.

Z firemních zpráv stojí dnes za zmínku snad jen zveřejnění hospodářských výsledků za 2Q čínské společnosti China Sunergy (CSUN), která překonaly očekávání. Obdobně včera po závěru reportoval výsledky za celý rok Burger King (BKC).

V 16 hod. našeho času má k stabilitě finančního sektoru vystoupit šéf FED B.Bernanke. Záležet tedy bude na jeho slovech, zda pro investory přinese nějaké nové informace, které určí směr trhu, když žádná nová makrodata se dnes investoři nedozví. Vývoj obdobně jako včera může ovlivnit i cena komodit, které si po včerejším silném nárůstu vybírají oddechový čas a korigují níže. Brent se obchoduje těsně nad 119 USD, zlato okolo 830 USD. Mírně si oproti včerejšku polepšil i USD k EUR na aktuálních 1,485.

Aktuální futures (13:15 hod.) se z ranního červenání nacházejí mírně výše: DJI +18, Nasdaq +3,75, S&P +2,6 bodu.

Jiří Zendulka
CAPITAL PARTNERS a.s.

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.