Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Kalifornie jako první stát v USA zavádí celostátní karanténu

20.03.2020 | 09:50 0 Komentářů

Kalifornie jako první stát v USA zavádí celostátní karanténu, guvernér Newson navíc urguje prezidenta Donalda Trumpa o pomoc.

Guvernér amerického státu Kaliforine Gavin Newson nařídil 40 milionům obyvatel zůstávat doma s výjimkou neodkladných důležitých případů. Takové výjimky se vztahují zejména na nákupy potravin a v lékárnách, návštěvy u lékaře či na úřadech. Při procházkách mají obyvatelé dodržovat patřičný odstup. „Je opravdu složité sdělit vám takovouto zprávu, o tom vás mohu ujistit,“ řekl při oznamování karantény guvernér. „Domácí izolace není mojí preferovanou možností, není ani vaší, avšak v současné chvíli je nezbytná,“ pokračoval následně Newson, jenž upozornil na kritický nedostatek potřebných lůžek. Guvernér v projevu varoval, že v příštích osmi týdnech by se COVID 19 mohl objevit u více než poloviny populace Kalifornie, tedy více než 20 milionů lidí.

Zvláštní pozornost Newston věnoval zejména městu Los Angelese, kde podle něho dynamické rozšíření nákazy hrozí nejaktuněji. V návaznosti na tento fakt tak guvernér požádal amerického prezidenta aby do přístavu v Los Angeles byla vyslána armádní nemocniční loď, a to okamžitě. 

Kalifornie je prvním státem v USA, který k tomuto opatření sahá.

 

Zdroj: The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.