Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Kakao ztrácí na síle

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Na základě spekulací, že stávka dělníků v Pobřeží slonoviny nenaruší pravidelnost dodávek z této země a také díky poklesu hodnoty britské libry vůči americkému dolaru, došlo v rámci páteční obchodní seance na burze ICE Futures U.S. k poklesu ceny květnového kontraktu na kakao. Přestože zmíněná stávka byla nakonec prodloužena na pět dní, ránu do zad jí ze strany tamních farmářů zasadilo ukončení sklizně kakaových bobů, jež začala v říjnu loňského roku. Pokles ceny byl zároveň způsoben počínáním investorů, kteří poté, co nejaktivnější futures kontrakt na kakao dosáhl v minulém týdnu hodnoty 28-letého maxima 2971 dolarů /mt, začali uzavírat své dlouhé pozice na danou komoditu.

Futures na kakao s květnovým termínem dodání oslabil v rámci páteční obchodní seance na burze ICE Futures U.S. o 18 dolarů (0,6 %) na uzavírací cenu 2904 dolarů za metrickou tunu.

Prozatím poklesem o 48 dolarů pokračuje zmíněný nejaktivnější futures na kakao i v rámci dnešní obchodní seance, kdy se jeho cena pohybuje kolem 2856 dolarů za metrickou tunu.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.