Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Kakao na dvouměsíčním maximu

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Na hodnotu více jak dvouměsíčního maxima vzrostla v rámci poslední obchodní seance minulého týdne cena nejaktivnějšího červencového futures kontraktu na kakao na burze ICE Futures U.S. Příčinou byly spekulace, podle nichž v průběhu letošního roku dojde ke zhoršení situace na trhu se zmíněnou komoditou, a to v souvislosti s neustále rostoucí poptávkou a naopak pokulhávající globální produkcí kakaových bobů. Rozdíl mezi celkovým objemem nabídky a poptávky by podle nezávislých zdrojů ve stávajícím marketingovém roce, končícím 30.9., mohl dosáhnout až 124 tisíc metrických tun.

Podle americké National Confectioners Association vzrostl objem zpracovaných kakaových bobů v Severní Americe v prvním čtvrtletí tohoto roku, oproti stejnému období roku předešlého, o 16 %. Podle European Cocoa Association vzrostla v porovnání s loňským rokem spotřeba kakaa na území starého kontinentu ve stejném období o 8,1 %.

Futures na kakao s červencovým termínem dodání posílil v rámci poslední obchodní seance minulého týdne na burze ICE Futures U.S. o 59 USD (1,9 %) na uzavírací cenu 3198 dolarů za metrickou tunu. V rámci dnešní obchodní seance roste prozatím cena kakaa o 14 USD na 3212 dolarů za tunu. V tomto případě by se tak jednalo o nejvyšší uzavírací cenu nejaktivnějšího futures kontraktu na kakao od 29. ledna 2010.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.