Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

K pobřeží USA míří hurikán Florence, akcie některých amerických pojišťoven klesají

11.09.2018 | 13:49 0 Komentářů

Akcie některých amerických pojišťoven v pondělí klesly. Jedním z důvodů jsou obavy z “potenciálně katastrofických“ dopadů hurikánu Florence, který by mohl udeřit na východním pobřeží USA již ve čtvrtek.

Pravděpodobnost potřebných nápravných opatření, které by doprovázely takový hurikán, povzbudila společnosti, které obchodují v oblasti oprav domácností a prodeje nářadí. Jedná se například o společnosti jako je americká firma Home Depot (HD; +2,16 %) a Lowe’s (LOW; +2,55 %).

Americké centrum pro hurikány (NHC) v pondělí povýšilo Florence na kategorii 4 ve stupnici hurikánů a popisuje tuto bouři jako “veliký a extrémně nebezpečný hurikán“. Data ukazují, že jeho maximální udržitelná rychlost větru je 220 km/h, což se dle NHC očekávalo.

Hurikán Florence

Životu nebezpečný poryv větru“ pravděpodobně zasáhne pobřeží Jižní Karolíny, Severní Karolíny a Virginie“, řeklo NHC.

Podle předpovědi se bude centrum Florence pohybovat nad jihovýchodním Atlantským oceánem mezi Bermudami a Bahamskými ostrovy během úterý a středy a přiblíží se k pobřeží Jižní nebo Severní Karolíny ve čtvrtek“, řeklo NHC v pondělí odpoledne.

Podsektor pojišťovnictví indexu S&P 500 klesl v New Yorku o 0,7 % během odpoledního obchodování, což je více než zbytek finančního sektoru a benchmark S&P 500, u kterých byl v obou případech zaznamenán růst zhruba 0,3 %.

Pojišťovnické společnosti American International Group (AIG; -1,77 %), Progressive (PGR; -1,57 %), Chubb (CB; -0,84 %) a Travellers (TRV; -1,88 %) oslabily. Největší pokles zaznamenaly firmy pojišťovny Torchmark (TMK; -4,46 %) a Everest Re Group (RE; -2,62 %).

David Halman, Fio banka, a.s.

David Halman, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.