Středa 22. září. Svátek má Darina.

Jsme svědky poklesu EUR?

08.03.2011 | 10:50 0 Komentářů

Objednejte zdarma brožuru NAUČTE SE OBCHODOVAT AKCIE OD PROFESIONÁLŮ

V úterý přišlo více zpráv z Asie, avšak velký vliv na měny neměly. Z hlediska makrodat byl den klidný i pro eurozónu, ale dolar může těžit z aukce 3letých bondů později během obchodování.

Objem poskytnutých úvěrů v Japonsku zůstal na slabé úrovni a snižoval se ročním tempem o 1,7 % rychleji než v lednu, zatímco údaje ministerstva financí o portfoliových tocích vykazují v únoru nižší odliv, než se očekávalo. Toto pravděpodobně vysvětluje, proč USDJPY nezareagoval na mírné zpevnění výnosů z amerických dluhopisů.

Maloobchodní tržby (LFL) ve Velké Británii podle údajů Britského maloobchodního konsorcia (BRC) klesaly nejrychlejším ročním tempem za posledních 10 měsíců a naznačují tak, že britští spotřebitelé začali po novoročním utrácení v lednu utahovat opasky. Tržby poklesly o 0,4 % r-r a úředníci z BRC oznámili, že únorová data představují realističtější obrázek chování maloobchodníků a spotřebitelů. Přesvědčivé to nebylo, ale GBPUSD nijak výrazně nepoklesl.

Podmínky pro podnikání v Austrálii a důvěra se na druhou stranu i nadále zlepšují. Index podnikatelské důvěry NAB si připsal 10 bodů a jeho aktuální hodnota 14 je nejvyšší za téměř rok. Podmínky pro podnikání se zlepšily o 4 body z hodnoty -2 po silném odrazu, ke kterému došlo v Queenslandu po povodních.

Viceguvernér čínské centrální banky Du údajně prohlásil, že se další zvyšování sazeb rezerv v březnu bude odvíjet od inflace a dalších ekonomických dat. Data za únor budou zveřejněna později v týdnu

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.