Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

JPMorgan Chase představila výsledky za 4Q

14.01.2015 | 16:04 0 Komentářů

Na 6,6% poklesu zisku banky se projevil především 23% pokles výnosů z obchodování s instrumenty s pevným výnosem a dvojnásobné právní náklady oproti očekávání analytiků.

Výnosy JPMorgan Chase & Co. v uplynulém čtvrtletí klesly na 23,552 mld. USD z 24,112 mld. USD za stejné období loňského roku.

Čistý zisk banky za čtvrté čtvrtletí meziročně poklesl na 4,93 mld. USD (1,19 USD na akcii) z 5,28 mld. USD (1,30 USD na akcii). Právní náklady (i v souvislosti s urovnáním sporů ohledně manipulace měnového trhu) a další jednorázové položky dosáhly 900 mil. USD.

Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali výnosy 24,081 mld. USD a čistý zisk 1,313 USD na akcii.

Divize obchodování s instrumenty s pevným výnosem zaznamenala 23 % pokles výnosů z obchodování na 2,5 mld. USD, na kterém se projevil i prodej oddělení obchodování komodit, bez jehož prodeje by výnosy divize klesly pouze o 14 %. Výnos z obchodování na akciovém trhu vzrostl o čtvrtinu na 1,1 mld. USD, tažený deriváty a brokerskými službami velkým zákazníkům.

Největší americká banka a největší světová investiční banka je pod tlakem regulátorů. FED v prosinci představil plán, podle kterého by měl JPMorgan doplnit 20 mld. USD do svého kapitálu do roku 2019. Banka tvrdí, že požadavky splní, aniž by omezila výnosy akcionářům.

Goldman Sachs ve své nedávné analýze bance JPMorgan doporučila rozdělení, které by mělo přinést akcionářům větší hodnotu než JPMorgan jako celek, pokud dojde ke zpřísnění regulatorních podmínek.

Bankave čtvrtém čtvrtletí provedla zpětný výkup svých akcií v hodnotě 1,5 mld. USD, plán jí umožňuje vykoupit ještě 2 mld. USD v prvním čtvrtletí. Vyplatila dividendu 0,40 USD na akcii.

Titul (JPM) po otevření trhů klesá o 3,77 %.

Zdroj: Bloomberg: JPMorgan Chase

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.