Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

JP Morgan ve své analýze bankovního sektoru doporučuje Commerzbank, Deutsche Bank a Erste

13.01.2015 | 14:55 0 Komentářů

Analýza evropských bank od JP Morgan doporučuje Commerzbank k nákupu vzhledem k její expozici vůči německé ekonomice, od které JP Morgan očekává lepší výsledky než od dalších evropských zemí. Plusem pro Deutsche bank je podle JP Morgan expozice vůči oživující americké ekonomice.

Německou burzu táhne vzhůru Commerzbank (CBK) po pozitivní analýze JP Morgan. Americká banka v letošním roce očekává růst právě u Commerzbank, UBS, Deutsche Bank (DB), ING, Danske Bank a Erste. Zvýšila proto své doporučení Commerzbank na „overweight“ při stávající cílové ceně 12,10 EUR. Cílovou cenu 693,20 Kč s doporučením „overweight“ pro Erste analytici JP Morgan aktualizovali naposledy na konci října.

Commerzbank, druhý největší poskytovatel úvěrů v Německu, by podle analýzy měla těžit z vývoje německé ekonomiky, přecenění německých aktiv a případných kroků ECB. Dařit by se mělo především divizím korporátního a drobného bankovnictví.

Podle JP Morgan bude hlavní roli u bank v letošním roce hrát především vyrovnání se s podmínkami mírné inflace až deflace v Evropě. Očekává, že americká ekonomika, vůči které nabízejí expozici UBS a Deutsche Bank, poroste rychleji než starý kontinent. Je „opatrná“ vůči francouzským a britským bankám a doporučuje se vyhnout se řeckým a ruským bankám.

Vůči evropskému bankovnímu sektoru je skeptičtější německá privátní banka Berenberg, která očekává, že na vývoj jejich kurzů bude mít negativní vliv navyšování kapitálu, slabý růst, deflace, nízké výnosové míry a tvrdší regulace. V dlouhém období z evropských bank doporučuje Handelsbanken, HSBC, Nordea, UBS, Swedbank, s JP Morgan se shodne pouze na ING.

Commerzbank (CBK) dnes roste o 4,48 % na 10,97 EUR. Deutsche Bank (DBK) posiluje o 2,86 %. Erste v Praze připisuje 0,78 %.

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.