Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Johnson napodruhé neuspěl s předčasným vypsáním voleb

10.09.2019 | 09:12 0 Komentářů

Borisu Johnsonovi nepodařilo v dolní sněmovně britského parlamentu nalézt potřebnou 2/3 většinu pro schválení zákona. K dnešnímu dni byla činnost tamního parlamentu přerušena v rámci tzv. „prorogation“ až do 14. října. Předseda dolní komory parlamentu včera oznámil, že k datu posledního října rezignuje na svoji funkci ve Sněmovně reprezentantů a složí svůj poslanecký mandát.

Britský vládní kabinet včera již podruhé předložil Sněmovně reprezentantů k hlasování žádost o vypsání předčasných voleb v zemi. Nicméně ani při tomto pokusu se ministerskému předsedovi Borisu Johnsonovi nepodařilo v dolní sněmovně britského parlamentu nalézt potřebnou 2/3 většinu pro schválení zákona. Pro předčasné volby se vyslovilo 293 členů parlamentů, převážně z vládních stran konzervativců a unionistů, 46 pak proti. 303 poslanců se hlasování zdrželo. Labouristé absenci své podpory vysvětlují tím, že je nejprve zapotřebí nechat zcela implementovat dříve přijatý zákon, který svazuje britskému premiérovi ruce, co se týče varianty brexitu bez vyjednané dohody.

K dnešnímu dni byla činnost tamního parlamentu přerušena v rámci tzv. „prorogation“ až do 14. října. Podle vyjádření Borise Johnsona využije vláda času, kdy nebude zasedat parlament, k vyjednávání dohody s EU a pokračujícími přípravami na odchod z unie.

Předseda dolní komory parlamentu včera oznámil, že k datu posledního října rezignuje na svoji funkci ve Sněmovně reprezentantů a složí svůj poslanecký mandát. John Bercow v poslední době čelil silné kritice v rámci své strany z řad „pro-brexitového“ křídla.

 

Zdroj: BBC, The Independent

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.