Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Johnson & Johnson slábne doma, sílí v zahraničí

18.10.2011 | 16:56 0 Komentářů

Americký výrobce kosmetických a zdravotních produktů Johnson & Johnson (JNJ) ve třetím čtvrtletí těsně překonal odhady. Výsledky byly ovlivněny nevyváženým růstem na domácích a zahraničních trzích.

Tržby v meziročním srovnání vzrostly o téměř 7 % na 16,01 mld. USD a těsně tak předstihly tržní očekávání ve výši rovných 16 mld. USD.

Čistý zisk (před zahrnutím mimořádných položek) se zvýšil o necelé 1 % na 3,45 mld. USD (1,24 USD na akcii) a podobně jako tržby překonal tržní konsensus 3,36 mld. USD (1,21 USD na akcii). Po zahrnutí jednorázových položek byla však dynamika vývoje o poznání horší. Zisk se meziročně snížil o více než 6 % na 3,20 mld. USD a zaostal za analytickými odhady, které v průměru očekávaly 3,37 mld. USD.

JNJ zaznamenal odlišný vývoj v domovských USA a v zahraničí. Na domácím trhu na společnost dotírala konkurence výrobců generik a opakované stahování produktů z prodeje. Tržby všech tří divizí se v rámci USD snížily. Výnosy ze zahraničních trhů se naopak zvýšily o 16 %, růst zaznamenala především pacifická část Asie, Afrika a Jižní Amerika. Pozitivně se projevil i oslabující dolar.

Společnost zároveň zvýšila dolní hranici svého výhledu pro zisk na akcii na 4,95 až 5 USD z původních 4,90 až 5 USD.

Analytici si před zveřejněním výsledků udržovali opatrný optimismus.

Akcie společnosti dnes ztrácejí 0,09 % na 63,73 USD.

Zdroj: Bloomberg, CNBC, Johnson & Johnson

Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.