Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Johnson & Johnson přestává prodávat dětský zásyp, po obviněních z karcinogenity propadla poptávka

20.05.2020 | 11:09 0 Komentářů

Dětský zásyp, který americkému segmentu Consumer-Health přinášel 0,5 % tržeb, se přestane prodávat na severoamerickém trhu. Po dříve oblíbeném produktu silně ochladla potávka po tom, co se vznesla vlna obvinění, že jeho dlouhodobá inhalace způsobila závažná onemocnění rakovinou u rodičů dětí, které byly ošetřovány tímto produktem z dílny J&J.

Americká společnost Johnson & Johnson včera oznámila, že přestane prodávat svůj dětský zásyp, který obsahuje mastek, na americkém a kanadském trhu. Důvodem má být citelný propad poptávky po výrobku zaznamenaný od doby, kdy byla proti společnosti zahájena vlna soudních žalob kvůli údajné karcinogenitě zásypu.

Doposud se podařilo J&J vyhrát některé ze soudních stání, naopak v některých již byla skupině nařízena výplata nemalého odškodného. Společnost nicméně dodnes odmítá tato obvinění.

Dětský zásyp, který se těšil před vlnou žalob vcelku veliké oblibě mezi rodiči v USA a v Kanadě, tvoří zhruba 0,5 % tržeb za americký segment Consumer-Health. Mnozí však hovoří, že negativní publicita poškozuje společnost, pro níž jsou více důležité tržby z farmaceutického a zdravotnického businessu, snížením reputace u spotřebitelů a zákazníků z řad firem.

 

Zdroj: The Wall Street Journal

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.