Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

John Deere přináší výsledky za 3QFY19 a snižuje svůj hospodářský výhled

16.08.2019 | 14:25 0 Komentářů

Tržby plynoucí z prodeje techniky a vybavení klesnul ve třetím kvartálu meziročně o 3 %, s ještě větším propadem se potýkal segment zemědělství a trávníků: jeho čisté tržby klesly o 6 %. Tržby za stavebnictví a lesní hospodářství doznaly naopak navýšení, a to o 1 % meziročně. Společnost přistoupila ke snížení výhled svého hospodaření v průběhu roku z důvodu nepříznivého vývoje v mezinárodním obchodě. Akcie společnosti v současnosti v premarketu oslabují o 0,49 %.

Výsledky společnosti Deere & Company (DE) za 3Q 2019
  3Q 2019 Konsensus 3Q 2019 3Q 2018
Tržby (mld. USD)      
Čistý zisk (mil. USD)    
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie)      

 daarecek

„Hospodářské výsledky John Deere za třetí čtvrtletí reflektují vysoký stupeň nejistoty, která pokračuje ve vrhání stínu na celý zemědělský sektor. Obavy ohledně úspěchu s vývozem produktů, krátkodobá poptávka po komoditách jakými jsou například sójové boby a celková kondice sklizně zapůsobily na zemědělce, kteří pod tímto tlakem odkládají své investice do zemědělské techniky. Nicméně i tak všeobecné hospodářské podmínky zůstávají pozitivní a přispívají k silným výsledkům v segmentech společnosti jako například stavebnictví anebo lesního hospodářství.“

Samuel R. Allen, předseda a CEO

 

Hospodářská výkonnost v rámci jednotlivých divizí
Tržby plynoucí z prodeje techniky a vybavení klesnul ve třetím kvartálu meziročně o 3 %, s ještě větším propadem se potýkal segment zemědělství a trávníků: jeho čisté tržby klesly o 6 %. Za poklesem vidí společnost především vliv sníženého objemu mezinárodního obchodu a nepříznivý měnový vývoj. Tržby za stavebnictví a lesní hospodářství doznaly naopak navýšení, a to o 1 % meziročně. I přes nepříznivý měnový vývoj vykázal segment nárůst tržeb především kvůli pozitivní cenové realizaci. Nejmenší ze všech divizí zabývající se finančními službami zaznamenal největší nárůst na tržbách: meziročně si polepšil o 16 %.

Výhled
Společnost přistoupila ke snížení výhled svého hospodaření v průběhu roku: čisté tržby by podle výhledu nového měly v tomto fiskálním roce posílit zhruba o 5 %. Čistý zisk management společnosti projektuje ve výši 3,2 mld. USD oproti dříve odhadovaným 3,3 mld. USD.

 

Kompletní finanční zpráva k nalezení zde.

 

Vývoj na burze
Akcie společnosti v současnosti v premarketu oslabují o 0,49 %.

Deere & Co (DE) včera posílila o 0,4 % na 143,71 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 45,6 P/E 14,3
Vývoj za letošní rok (%) -3,7 Očekávané P/E 14,1
52týdenní minimum (USD) 128,3 Prům. cílová cena (USD) 164,9
52týdenní maximum (USD) 171,2 Dividendový výnos (%) 2,1

 

Zdroj: Deere & Co, Bloomberg, CNBC, The Financial Times

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.