Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Joe Biden navrhne zvýšení daně z kapitálových příjmů

23.04.2021 | 14:30 0 Komentářů

Prezident Biden včera večer oznámil svůj návrh na zvýšení daně z kapitálových příjmů. V současnosti činí tato sazba 20 %, pro účely financování dříve uveřejněného plánu na podporu infrastruktury, technologií a boje s klimatickými změnami hodlá Biden tuto sazbu zvýšit na 39,6 %.

Zvýšení daně z kapitálových výnosů by se podle návrhu amerického prezidenta týkalo obyvatel, kteří realizují kapitálový výnos vyšší jak 1 mil. USD, který dle vládní agentury Internal Revenue Service (IRS) v roce 2018 vykázalo 0,32 % amerických daňových poplatníků.

Úspěšnost návrhu v tuto chvíli závisí na tom, jak se ke zvýšení daně postaví americký kongres, především představitelé demokratické strany, neboť se očekává, že příslušníci republikánského tábora budou tomuto návrhu jednotně oponovat.

Odhodlání Bidenova týmu o zvýšení daňového zatížení kapitálového trhu umocňuje vývoj akciového trhu v posledním roce, kdy ceny akcií zaznamenávaly silný růst. Ředitel instituce Signum Global Advisors sdělil, že není vhodné zatěžovat kapitálové a dividendové zisky nadměrnou daní. Lepší varianta by dle vyjádření ředitele byla zvýšit progresivní a nemovitostní daň.

O vládním výdajovém balíčku jsme informovali na začátku měsíce zde.

Na zprávu reagoval index S&P 500 ve večerních hodinách poklesem o 1,3 %.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.