Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Jerome Powell: FED by mohl tento rok omezit nákupy dluhopisů, se zvyšováním sazeb nebude spěchat

27.08.2021 | 17:21 0 Komentářů

Předseda FEDu Jerome Powell na očekávaném sympóziu v Jackson Hole nastínil monetární politiku pro blízké období. Nákupy dluhopisů by FED mohl omezit již tento rok, s následným zvyšováním úrokových sazeb bude opatrný.

Ilustrační foto: Předseda FED Jerome Powell, zdroj: The Federal Reserve

Ilustrační foto: Předseda FED Jerome Powell, zdroj: The Federal Reserve

FED by mohl tento rok začít omezovat nákupy dluhopisů, ale s následným zvyšováním úrokových sazeb nebude spěchat, uvedl na očekávaném sympóziu předseda instituce Jerome Powell.

Jerome dále uvedl, že ekonomika nyní naplnila test „značného pokroku“ směrem k inflačnímu cíli, který FED určil jako podmínku pro omezení nákupů dluhopisů, a trh práce dle něj také učinil „jasný pokrok“.

„Načasování a tempo nadcházejícího omezení nákupu dluhopisů nebude značit přímý signál ke zvyšování úrokových sazeb. K tomu [navyšování sazeb – poznámka překladatele] jsme si vyjádřili odlišný a výrazně striktnější test,“ řekl Powell.

Také uvedl: „Řekli jsme, že budeme nadále držet cílové rozpětí pro sazbu federálních fondů na současné hladině, dokud ekonomika nedosáhne podmínek konzistentních s maximální zaměstnaností, inflace nedosáhne 2 % a nebude na cestě k tomu, aby po určité období tuto hladinu mírně překračovala. Máme stále co dělat, abychom dosáhli maximální zaměstnanosti a čas ukáže, zdali jsme dosáhli 2% inflace na udržitelné bázi.“

 

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.