Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Jednání producentů průmyslových plynů Praxair a Linde o fúzi zkrachovalo

12.09.2016 | 12:37 0 Komentářů

Společnosti Praxair a Linde oznámily ukončení předběžných jednání o fúzi. Transakce měla dát vzniknout největšímu světovému producentu průmyslových plynů.

O zájmu amerického Praxairu o německou společnost Linde jsme informovali v srpnu.

Podle osob seznámených se situací se společnosti dohodly na širších podmínkách fúze a rozdělení manažerských pozic v nové společnosti. Sídlo nové společnosti mělo být v Evropě s provozním centrem v Danbury, sídle americké společnosti. Jednání se však údajně rozpadla kvůli požadavkům společnosti Linde, která chtěla garanci, že některé operace a pracovní místa zůstanou v jejím mnichovském sídle. Transakce by také musela získat souhlas německých odborů.

Podle analytika společnosti Metzler, Larse Hettcheho, se oblast působení obou společností poměrně překrývá, kvůli čemuž by musely poměrně velkou část aktiv divestovat.

Jako zajímavost uvádíme, že dnešní společnost Praxair v roce 1907 založil Carl von Linde pod jménem Linde Air Products Company. Carl von Linde založil také německou společnost nesoucí jeho jméno, která vznikla v roce 1879 pod názvem Gesellschaft für Linde’s Eismaschinen Aktiengesellschaft.

Akcie společnosti Linde (LIN) oslabují o 7,7 %, Praxair (PX) v předobchodní fázi ztrácí 2,9 %.

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.