Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Japonsko a Evropská unie podepsali dohodu o volném pohybu dat

17.07.2018 | 13:30 0 Komentářů

Japonsko a Evropská unie podepsali dohodu o volném pohybu dat. Dohoda umožňuje pohyb dat mezi EU a Japonskem. Vytvořili tak největší světovou zónu bezpečného pohybu dat.

Evropská unie se dnes dohodla s Japonskem na podepsaní dohody o mezinárodním volném pohybu osobních dat, čímž vytvořila největší světovou zónu pro bezpečný pohyb dat. Evropská komise dnes uznala japonské předpisy pro ochranu osobních dat za „ekvivalentní“ k těm vedeným v Evropě. Japonsko již dříve uznalo evropské standarty za dostačující. Dohody nově umožňují pohyb dat mezi EU a Japonskem. Cílem dohody je podpořit hospodářský růst a tvorbu pracovních míst.

„Data jsou palivem globální ekonomiky a tyto dohody umožní bezpečný přesun dat mezi námi, čímž přinesou užitek naší ekonomice a naším občanům,“ řekla komisařka EU Věra Jourová.

Zároveň se schválením datových dohod proběhlo formální uzavření dohod o volném obchodu mezi EU a Japonskem. Dohody o volném obchodu by měly omezit cla na velkou část obchodovaného zboží, přičemž ovlivní až 600 milionu lidí.  

Zdroj: Financial Times

Jan Paščenko
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.