Pondělí 17. května. Svátek má Aneta.

J. Yellenová: Změny v rámci finanční regulace by měly být pouze „mírné“

25.08.2017 | 16:31 0 Komentářů

Ve svém dnešním projevu se šéfka Fedu Janet Yellenová věnovala především regulaci finančního sektoru v letech po krizi. Podle očekávání pak nenabídla příliš indicií ohledně současné ekonomické situace a měnověpolitického výhledu.

Yellenová v projevu prezentovala relativně širokou obranu reakce státu na krizi 2008, v současné době navrhuje dělat pouze mírné změny v rámci regulace s ohledem na zlepšující se stabilitu velkých bankovních domů. Věnovala se také tzv. Volckerovu pravidlu, které má za cíl omezit obchodování bank na vlastní účet. Toto by mělo být zjednodušeno, Fed podle projevu podniká kroky ke „snížení komplexity“ regulace, která postihuje menší banky. 

Janet Yellenová se tedy vyjádřila pozitivně ohledně pokrizové regulace, s tím, že dalších kroků či zpřísňování není třeba. Naopak je možné očekávat v některých ohledech zmírnění. Nutno dodat, že deregulace je klíčovým prvkem programu prezidenta Trumpa.

Přímých signálů ohledně současné situace nepadlo mnoho, akciové trhy však projev přijaly pozitivně, index S&P 500 připisuje přes půl procenta. Dolar oslabuje na páru s eurem na třítýdenní minima.

Zdroj: Bloomberg

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.