Neděle 19. září. Svátek má Zita.

J.C. Penney v hlubší ztrátě, ale hlásí pozitivní vývoj tržeb

20.11.2013 | 14:30 0 Komentářů

Obchodní řetězec J.C. Penney (JCP) reportoval za třetí kvartál hlubší ztrátu než očekával trh. Ztráta na akcii bez mimořádných položek v účetnictví v kvartálu činila 1,81 USD v porovnání s loňskými 93 centy. Výnosy klesly o 5,1 % na 2,78 miliardy USD oproti 2,93 miliardám USD z minulého roku. Analytici očekávali kvartální ztrátu 1,77 USD na akcii a výnosy 2,79 miliardy USD.

Hrubá marže, podíl tržeb a nákladů na prodané zboží, by se v posledním kvartálu měla vylepšit. Ve 3Q se hrubá marže zúžila na 29,5 % v porovnání s loňskými 32,5 %. Analytici čekali 30,17 %. Společnost má hotovost a její ekvivalenty ve výši 1,23 miliardy USD. Celkově dostupná likvidita včetně případného čerpání úvěrů je 1,71 miliardy USD. Na konci roku by měla činit více než 2 miliardy USD. Dluh firmy ke konci kvartálu činil 5,6 miliard USD.

Tzv. porovnatelné tržby klesly ve třetím kvartálu o 4,8 %, když konsenzus počítal s poklesem jen o 1,7 %. Jedná se o důležitý ukazatel u podobných firem, jelikož zahrnují pouze tržby již delší dobu existujících obchodů a nejsou tak zkresleny těmi nově otevřenými.

Společnost však navzdory dalšímu poklesu porovnatelných tržeb sdělila, že v říjnu již evidovala jejich růst o 0,9 % a povzbudivě vypadají rovněž tržby v listopadu. Porovnatelné tržby by tak dle společnosti ve čtvrtém kvartálu měly dopadnout lépe než v předcházejícím kvartálu.

Právě díky slovům o lepším vývoji tržeb v posledních dvou měsících se vydaly akcie J.C. Penney v premarketu vzhůru o 7 %.

Zdroj: Bloomberg, Marketwatch

Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.