Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Investiční společnost Trian si kupuje podíl v konkurenčních společnostech Invesco a Janus Henderson

02.10.2020 | 18:57 0 Komentářů

Investiční společnost Trian Fund Management LP investuje v konkurenčních firmách Invesco a Janus Henderson. Peníze na koupi podílů bere z vlastního fondu založeného za účelem konsolidace sektoru investičních firem. Plánuje tvořit konkurenci k velkým investičním firmám jako BlackRock a Vanguard Group Inc.

Trian investuje do společností Invesco a Janus Henderson

Investiční firma Trian nashromáždila v obou konkurenčních firmách Invesco a Janus Henderson 9,9 % podíl. Plánuje tak agitovat za uzavírání dohod s účelem budování konkurence největším světovým investičním firmám.

Peníze na koupi podílů bere firma Trian částečně z vlastního fondu, který vybudovala se záměrem konsolidovat sektor investičních společností. Na tento sektor v poslední době udeřily rapidně rostoucí poplatky a snižující se marže ze zisku.

Společnost Trian věří, že firma Invesco má potenciál růst skrz pohlcování konkurenčních firem jako Janus Henderson. S vedením Janus Henderson chce Trian spolupracovat na vytvoření velkého investičního fondu, který bude moci soutěžit i s většími rivaly jako např. BlackRock Inc.

Vedení Trian jedná s firmou Invesco

Trian již podle zdrojů jedná se společností Invesco o jmenování svých zástupců do rady ředitelů.

„Invesco v naší firmě vítá investory vysoké kvality. Neustále vyhodnocujeme příležitosti k posílení naší schopnosti setkat se s poptávkou klientů a vylepšit naši dlouhodobou akcionářskou hodnotu. Ceníme si vstupu akcionářů a pravidelně se pouštíme s našimi hlavními akcionáři do konstruktivního dialogu,“ uvádí mluvčí společnosti Invesco.

Informace k uvedeným firmám

Invesco mělo na konci srpna tržní hodnotu zhruba 5,2 mld. USD. Patří mezi největší hráče na trhu veřejně obchodovatelných fondů, avšak nabídka produktů společnosti stále nedosahuje na firmy jako BlackRock a Vanguard Group Inc.

Hodnota Janus Henderson na konci srpna činila 4 mld. USD, oproti firmě Invesco má na trhu s veřejně obchodovatelnými fondy menší význam.

Společnost Trian je známá tím, že ve společnostech, do kterých investuje, prosazuje změny jako zrušení či prodej nevýkonných divizí či kroky ke zlepšení efektivity a zacházení s kapitálem.  

Akcie společnosti Invesco rostou o 6, 49 % na 11,98 USD. Akcie Janus Henderson nabývají o 16,06 % na 25,07 USD.

Zdroj: The WSJ

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.