Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Intradenní analýza GBP/USD a EUR/USD

25.04.2013 | 09:35 0 Komentářů

Velká Británie dnes zveřejní nejočekávanější zprávu dne, když se v 10:30 dočkáme HDP za první kvartál letošního roku. Ekonomové očekávají 0,1 procentní růst, což není zrovna nejlepší výsledek, protože Británie ztratila 0,3 procenta v posledním čtvrtletí roku 2012. Případná kontrakce uvrhne ostrovní ekonomiku do třetí recese za posledních 5 let. Renomovaní odborníci v čele s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) již urgovali britského ministra financí George Osborna, aby zvážil pokračování svých úsporných opatření. Podle Osborna však Británie bohužel nemá prostor k manévrování a žádný plán B.

Měnový pár GBP/USD vytvořil intradenní klesající kanál, u jehož horní hranice se právě nacházíme a vypadá to, že medvědi by mohli převzít iniciativu. Do karet jim hraje i skrytá medvědí divergence. Ze střednědobého hlediska se libra nachází v korekčním pohybu směrem nahoru po dlouhém výprodeji z počátku roku. Tato korekce se drží v technické formaci vlajky a její proražení může přinést další výprodej. Silným supportem zůstává Fibonacciho hladina 23,6.

 

Italský prezident Giorgio Napolitano včera vyzval středo-levicového politika Enrica Letta z Demokratické strany, aby vytvořil novou vládu po dvouměsíčním italském trápení. Letta by měl vést velkou koalici s bývalým premiérem Silviem Berlusconim. Tento krok se zatím jeví jako velmi prgamtický a Letta pravděpodobně získá i důvěru parlamentu pro svou vládu.

Míra nezaměstnanosti ve Španělsku dosáhla v prvních třech měsících letošního roku nových rekordních maxim, když se vyšplhala na neuvěřitelných 27,2 procenta, což pro Španělsko znamená 6,2 miliónů lidí bez práce. Toto číslo překonalo i ta nejhorší očekávání. Ekonomové předpokládali, že nezaměstnanost ve Španělsku poskočí jenom o 0,5 procenta ve srovnání s posledním kvartálem 2012, kdy byla na úrovni 26 procent.

Eurodolar dokázal prorazit klesající klín a otevřel si cestu nahoru. Momentálně se již znovu obchoduje nad klouzavým průměrem 100, což značí převahu býků. Býčí momentum se však prozatím nezdá být dostatečně silné k výraznějšímu pohybu. Může tedy očekávat další testování supportu 1,30.

 


Americké akciové indexy včera trochu polevily poté, co v USA v březnu klesly objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Index volatility VIX se drží na příznivé úrovni kousek nad 13 bodů.

V Japonsku se zítra koná tisková konference centrální banky (BoJ). Půjde tak o první setkání bankovní rady po ohlášení masivního programu měnového uvolňování a investoři budou pečlivě sledovat každé slovo nového guvernéra Kurodu.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.