Středa 22. září. Svátek má Darina.

Intradenní analýza EUR/USD, USD/JPY, ROPA, GBP/USD

07.05.2013 | 11:30 0 Komentářů

Včera v pozdních odpoledních hodinách přiznal šéf Evropské centrální banky Mario Draghi, že bude se svými kolegy i nadále sledovat jakékoliv náznaky oslabení v eurozóně. V případě zhoršující se situace je tak velmi pravděpodobné, že dojde k dalším změnám v monetární politice. Dnešní seanci zasáhla negativní zpráva z Francie, kde klesla průmyslová produkce v meziměsíčním měření o 0,9 procenta. Vliv na euro budou mít také průmyslové objednávky z Německa, zveřejněné v 11:00.

Hodinový graf EUR/USD značí převahu medvědů. Cena se pohybuje z krátkodobého hlediska v klesajícím trojúhelníku, který je tvořen supportem 1,3054 a klesající trendovou čárou. Střednědobě do hry vstupuje i rostoucí trendová čára, která s výše jmenovanou klesající čarou vytváří formaci symetrického trojúhelníku. Při případném proražení těchto formací, se jako logický vstup jeví pullback (návrat) k hladině 1,3054.
 

 

15minutový graf EUR/USD nabízí podobný obrázek. Trh nám po prudkém oslabení ze včerejšího odpoledne konsoliduje ve formaci vlajky a čeká se na proražení této formace.

 

 

Měnový pár USD/JPY zůstává po proražení klesajícího klínu v býčí intradenním trendu. Ten je definován pohybem nad strmou rostoucí trendovou čarou. V případě dalšího posílení čeká trh zkouška v podobě problematické zóny, znázorněné v červeném pásmu. Za změnu trendu můžeme považovat průraz skrz support 98,91 a další oslabování.
 

 

Ropa se obchoduje v intradenním klesajícím trojúhelníku, ve kterém vytvořila skrytou býčí divergenci. V případě proražení směrem dolů je potřeba pro potvrzení medvědího trendu počkat na znovu testování hladiny 94,80. Zafunguje-li skrytá býčí divergence, tak se dá očekávat, že cena bude bojovat s rezistencí 95,98 a pravděpodobně ji na poprvé neprorazí.
 

 

GBP/USD konsoliduje ve vyznačeném obdélníku. Modře vyznačené pásmo značí silný support, který trh již několikrát otestoval. Platnou rezistencí zůstává Fibonacciho hladina 50 z denního grafu a kulaté číslo 1,56. Proražení jakékoliv hladiny pravděpodobně přinese další výraznější pohyb, do té doby zůstává GBP/USD bez jasného intradenního trendu.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.