Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Intradenní analýza EUR/USD, GBP/USD, ROPA

09.05.2013 | 10:05 0 Komentářů

Dnešní obchodní seance se bude soustředit hlavně na Velkou Britiánii. Ta v 10:30 zveřejní výrobní produkci a v 13:00 úrokovou sazbu. Sazba by měla zůstat na současných 0,5 procentech, kde se drží od března 2009. Také se dozvíme, zda centrální banka Velké Británie (BoE) před nástupem nového guvernéra Carneyeho zvýší objem peněz vynaložených na podporu ekonomiky ze současných 375 miliard liber. Kanaďan Carney bude v čele BoE od července 2013.

Italský odvolací soud potvrdil původní rozsudek o 4letém trestu za daňové úniky Silviu Berlusconimu. Rozsudek je zatím nepravomocný a očekává se odvolání k Nejvyššímu soudu.  Kromě této kauzy projednávají italské soudy ještě obvinění ze sexuálního styku s nezletilou a zneužití pravomoci.

Slovinsko dnes předloží Evropské komisi plán reformy a rekapitalizace tamních bank. Španělé plánují prodat 3 a 5 leté dluhopisy ve výši 4,5 miliard eur.

EUR/USD se na denním grafu dostalo do formace rostoucího klínu a pravděpodobně i během dnešní seance zůstane v tomto konsolidačním útvaru. Ze střednědobého hlediska se spíše očekává proražení směrem dolů, ovšem může přijít až v horizontu 5 dnů.
 


 

 

EUR/USD na hodinovém grafu vytvořilo po včerejším proražení Fibonacciho hladiny 38,2 nový vrchol. Z intradenního vývoje se eurodolar drží v mírném býčím trendu. Rezistencí pro další růst je Fibonacciho hladina 50, společně s rostoucím klínem. Případné proražení supportu 1,315 by mohlo naopak uvolnit prostor k oslabení až k Fibonacciho hladině 38,2. Nejočekávanější událostí z USA bude dnes počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve 14:30.

 

 

GBP/USDstále hledá svůj směr. Na 4hodinovém grafu můžeme vidět konsolidační pásma, ve kterých má trh tendenci zůstávat i několik dní. Nyní však pro další posílení bude muset překonat Fibonacciho hladinu 50 a kulaté číslo 1,56. Zatím se zdá být tato překážka dostačující. Do proražení hranic současného pásma je GBP/USD bez jasného trendu. Vývoj stochastického oscilátoru však značí spíše chystané intradenní oslabení.

 


Ropa se na hodinovém grafu drží v rostoucím trendovém kanálu. Dalšímu posílení zabránila klesající trendová čára z denního grafu. Oscilátory se drží v přeprodaných polohách, a tak se jako nejpřesvědčivější hledisko jeví návrat k dolní hraně trendového kanálu.

 

 

Číně dosáhl index spotřebitelských cen (CPI) v dubnu meziročního 2,4 procentního růstu, a to hlavně díky růstu cen potravin. Naopak ceny výrobců (PPI) v dubnu meziročně klesly o 2,6 procenta, což indikuje, že tamní fabriky bojují s přebytečnou kapacitou v důsledku nízké poptávky po jejich výrobcích.

Jižní Korea následovala kroky Evropské centrální banky (ECB) a australské centrální banky a nečekaně snížila úrokovou sazbu o 25 bodů. Jižní Koreu a její exportéry ochromuje uvolněná měnová politika Japonska a levný japonský jen (JPY).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.