Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Intel oznámil investici 20 mld. USD do slévárenství, chce vyrábět své vlastní čipy

24.03.2021 | 14:50 0 Komentářů

Americký výrobce polovodičů oznámil, že pro obnovu výroby investuje miliardy dolarů do nových sléváren, kde budou vyrábět čipy pro sebe a také pro jiné společnosti.

Společnost k uvedení do slévárenského odvětví vynaloží investici 20 mld. USD na dva nové komplexy v Arizoně, Intel přitom plánuje provozovat více továren nejen v USA a Evropě se závazkem výkonného ředitele Gelsingera, že většinu čipů si společnost vyrobí sama. Bloomberg poznamenal, že plán představuje agresivní krok, který staví Intel do přímé konkurence s nejvyspělejším světovým výrobcem polovodičů – Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.

„Tento plán dá společnosti jedinečnou schopnost disponovat předními produkty s vedoucím postavení v dodavatelském řetězci a struktuře nákladů napříč celým podnikem“, uvedl k plánované investici dále Gelsinger.

Akcie Intelu (NASDAQ: INTC) v premarketu rostou o 4,62 % na 66,41 USD. Akcie se obchodují také na trhu RM-SYSTÉM (RMS: BAAINTEC) v českých korunách, kde akcie momentálně rostou o 3,6 % na 1468 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.