Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Intel odložil výrobu nového čipu, jeho konkurenční výhoda v této oblasti je tak v ohrožení

30.06.2021 | 16:49 0 Komentářů

Americký čipový gigant Intel oznámil odklad výroby nového čipu na příští kalendářní rok. Ztrácí tak konkurenční náskok a jeho reputace lídra na trhu čipů je podemleta. Akcie konkurenční společnosti AMD rostou.

Společnost Intel ve středu oznámil odklad výroby nové verze jejího serverového čipu z řady Xeon. Výroba byla původně plánována na tento kalendářní rok (původně již na duben), počátek výroby byl odložen na 1Q 2022, k prvním zákazníkům by se pak nové čipy měly dostat ve 2. kvartálu příštího roku.

Pro Intel odklad představuje ránu z hlediska narativu společnosti, míní analytici od Morgan Stanley. CEO společnosti Pat Gelsinger se totiž dříve zavázal navrátit Intel do dominantní pozice na trhu procesorů a utvrdit dříve nezpochybnitelné vedení společnosti na trhu čipů po několikaleté sérii odkladů nových technologií v této oblasti.

Dle analytika Bloombergu Raymonda Jamese s touto zprávou Intel ztratil časová náskok nad konkurenční společností AMD a další potenciální odklad by již mohl znamenat přechod zákazníků Intelu k tomuto rivalovi.

Akcie společnosti Intel na NASDAQ klesají o 1,79 % na 55,74 USD. Akcie AMD na NASDAQ rostou o 4,12 % na 93,20 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.