Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Integra LifeSciences oznámila rozhodnutí o divestici Extremity Orthopedics za 240 mil. USD

29.09.2020 | 16:02 0 Komentářů

Globální firma Integra LifeSciences dnes oznámila definitivní rozhodnutí o prodeji podniku Extremity Orthopedics společnosti Smith&Nephew za 240 mil. USD v hotovosti.

 

Holding Integra LifeSciences, zabývající se medicínskou technologií, dnes oznámil rozhodnutí o prodeji společnosti Extremity Orthopedics za 240 mil. USD v hotovosti. Firmu odkoupí anglická společnost Smith&Nephew a celá transakce má být uzavřena přibližně koncem roku 2020.

Společnost Smith&Nephew se zaměřuje na ortopedii a tato expanze jim podle výkonného ředitele Integra LifeSciences, Petera Arduiniho, umožní rožšířit dosah a působnost na trhu. Divestice z pohledu americké zdravotnické firmy Integra pomůže zvýšit koncentraci portfolia v oboru neurochirurgie, chirurgických nástrojů a regenerativní medicíny a zároveň společnost posune blíže k cílům dlouhodobého růstu a profitability, uvedl dále Arduini.

Transakce zahrnuje prodej produktového portfolia společnosti Integra, tedy kotníkové a ramenní artroplastiky spolu s produkty zápěstních a ručních nástrojů.

V roce 2019 vygenerovala společnost Extremity Orthopedics 90 mil. USD výnosů a přibližně 32,7 mil. USD výnosů během prvních šesti měsíců v roce 2020. Společnost předpokládá, že kvůli očekávanému uzavření transakce na konci roku se obchod nepromítne do ročních finančních výsledků.

Integra dostane za transakci 240 mil. USD v hotovosti a v souvislosti s transakcí uvedla, že zaplatí 41,5 mil. USD za vývoj produktů artroplastiky ramen.

Akcie Integra LifeSciences (NASDAQ: IART) během obchodování rostou o 1,15 % na 47,26 USD.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.