Středa 29. září. Svátek má Michal.

ING aktualizovala doporučení pro polské tituly, očekává 7% růst širšího indexu WIG 30 za rok 2015

22.12.2014 | 12:02 0 Komentářů

Polská ING dnes aktualizovala svá investiční doporučení pro polské tituly Kernel, JSW a PGN. Očekává, že index WIG 30, zahrnující 30 největších a nejlikvidnějších titulů polské burzy, za rok 2015 posílí o 7 % na 2723 b. Dnes se WIG 30 pohybuje kolem 2505 b., od začátku roku ztratil 1,25 %.

Z velkých společností v indexu WIG 30 doporučuje ING především společnosti Atrium, Bogdanka, Budimex, PKO, PKP Cargo, mBank, Orlen a TVN. ING naopak nevěří společnostem Azoty, Bank Zachodni, Integer, Jastrzębska Spółka Węglowa, Police a Wawel.

ING preferuje společnosti s větší kapitalizací. Očekává, že trh bude tvrdý vůči společnostem se střední kapitalizací, jejichž výsledky nebudou odpovídat očekávání. Pro „trpělivé, odvážné a riziko vyhledávající“ investory ING nicméně ze středně velkých společností doporučuje sázku na společnosti Ciech, Warsaw Stock Exchange, Kernel, Kopex a Stomil Sanok.

ING zvýšila hodnocení na „buy“ z „hold“ společnostem Kernel (KER) a Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGN). Těžařské společnosti Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) snížila ING doporučení na „sell“ z „hold“.

ING očekává stejné úrokové sazeb v průběhu roku 2015 a pokračující deflaci do druhého čtvrtletí roku 2015.

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.