Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Informatica oznámila vstup strategických investorů, plánuje stažení z burzy

07.04.2015 | 15:57 0 Komentářů

Softwarový vývojář Informatica dnes oznámil, že bude převzat private equity firmou Permira Advisers LLC a Kanadským penzijním fondem (Canada Pension Plan Investment Board, CPPIB) za 5,3 mld. USD. Převzetí proběhne při ceně 48,75 USD za akcii, což odpovídá přibližně 6% prémii oproti včerejší zavírací ceně 45,83 USD. Společnost bude následně stažena z burzy Nasdaq, kde se její akcie v současné době obchodují.

Akcie společnosti Informatica v poslední době poměrně výrazně rostly. Od začátku roku se již několikrát objevily zprávy o možném vstupu strategického investora do společnosti. Již v lednu přinesl The Wall Street Journal informaci, že společnost je v kontaktu s investičními bankami a uzavřela několik dohod s potenciálními investory.

Společnost Informatica pomáhá firmám při organizaci a následné analýze dat. V současné době těží z velkého zájmu o rozvoj v oblasti tzv. „big data“. Tržní kapitalizace společnosti je 5,2 mld. USD.

Akcie společnosti Informatica (INFA) reagují na zprávu o převzetí růstem. Na začátku obchodního dne se obchodují za 47,8 USD (+4,3 %).

Zdroj: The Wall Street Journal

Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.