Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Informace o plánovaném štěpení akcií Apple a Tesla

28.08.2020 | 17:52 0 Komentářů

Americké společnosti Apple a Tesla oznámily štěpení svých akcií. Jak se projeví dopady tohoto kroku?

Apple spolu s výsledky za 3Q oznámila 30. července rozštěpení svých akcií 1:4. K držené 1 akcii Apple tak investoři obdrží 3 další. Budou tak mít 4 akcie místo 1, zato s čtvrtinovou cenou oproti ceně před štěpením.

Tesla oznámila štěpení svých akcií 11. srpna v poměru 1:5. K 1 držené akcii Tesla tak investoři obdrží 4 další. Budou tak mít 5 akcií místo 1, zato s pětinovou cenou oproti štěpením.

Poprvé po tzv. splitu se budou akcie obou společností obchodovat v pondělí 31. srpna 2020.

Štěpení má dopady primárně technického rázu na zadané pokyny. Ve Spojených státech dojde k automatickému přizpůsobení množství a limitní ceny štěpení akcií, aby byl zachován objem původního pokynu. Německý trh Xetra a český RM-SYSTÉM naopak pokyny automaticky zruší, po štěpení je proto potřeba zadat nové.

Na burze RM-SYSTÉM bude zároveň z technických důvodů s emisí Apple ve dnech 31. 8. 2020 a 1. 9. 2020 pozastaveno obchodování, od 2. 9. 2020 se zde již bude obchodovat za novou (tj. nižší) tržní cenu zohledňující split.

Akcie Apple jsou obchodované primárně ve Spojených státech (AAPL), dále také v Německu (APC) a také na české burze RM-SYSTÉM (BAAAAPL). Tesla se z námi podporovaných trhů obchoduje v USA (TSLA) a Německu (TL0).

Zdroj: Apple, Tesla

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.