Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Informace o omezení obchodů s cennými papíry spojenými s marihuanovým podnikáním

11.11.2019 | 13:57 0 Komentářů

Vzhledem k přílišné komplikovanosti právního prostředí v USA jsou zavedena zvláštní opatření na obchodování cenných papírů týkajících se společností spojených s marihuanovým podnikáním. Klienti Fio banky můžou i nadále podávat pokyny na tyto cenné papíry, nicméně vzhledem k nově zavedením omezením pokyn k otevření nové pozice či navýšení stávající nemusí být od 1. prosince 2019 uspokojen.

Právní prostředí ve vztahu ke společnostem spojenými s marihuanovým podnikáním ve Spojených státech komplikují zejména dva faktory. Za prvé jsou to rozdílné státy, v nichž společnosti sídlí, jelikož s každým státem jsou spjaty různé právní předpisy, které se zároveň v čase mění. Druhým faktorem je omezení průmyslového užití konopí, které je regulováno zákonem „CSA“ a k jakékoliv podnikatelské činnosti je potřeba povolení Amerického úřadu pro potírání drog. Naopak společnosti, které svou činnost namísto USA vykonávají například v Kanadě, nespadají pod regulaci CSA. Nicméně vzhledem k možným spojitostem těchto firem se Spojenými státy ani jejich bezproblémové obchodování nelze zaručit.

Doufáme, že tato opatření jsou pouze dočasná a že se v brzké době podmínky pro obchodování těchto cenných papírů opět uvolní.

Děkujeme za pochopení.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.