Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Inflace v eurozóně koriguje propad, analýza EUR/GBP

29.11.2013 | 11:20 0 Komentářů

Italská míra nezaměstnanosti opět roste. Výsledek za třetí kvartál ukázal růst z 12,1 procent na 12,3 procenta. Tržní konsensus počítal s mírnějším růstem na 12,2 procenta. Dnešní data tak znovu vytvořila nové maximum. Říjnová nezaměstnanost je na tom ještě hůře. Od září zůstala dle očekávání nezměněna na 12,5 procentech.

Evropskou náladu dnes vylepšila data z eurozóny. Vysoká nezaměstnanost klesla v říjnu z historického maxima 12,2 procent na 12,1 procenta. Ekonomové přitom předpověděli stagnaci nezaměstnanosti. Hlavní zprávou však byl údaj o indexu spotřebitelských cen (CPI), pomocí něhož se měří inflace. Říjnové oslabení na 0,7 procenta, které bylo katalyzátorem ke snížení úrokové sazby, se dočkalo korekce. V listopadu posílila inflace nad očekávání, když dosáhla meziročních 0,9 procent. Nejvíce podražily potraviny, nápoje a tabák, konkrétně o 1,6 procenta.

Ceny britských domů rostly v listopadu nejrychleji od července 2010. V meziročním srovnání došlo k podražení o 6,5 procenta. Meziměsíčně si pak připsaly 0,6 procenta, to je o 0,4 procenta méně než v říjnu.

EUR/GBP zastavilo oslabování na extrémně silné podpoře 0,8320. Trh se drží v klesajícím trendovém kanále a po vytvoření dvojitého dna by mohl posílit až k rezistenci 0,8360. Tuto spekulaci potvrzuje i viditelná býčí divergence na MACD.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.