Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Infineon Technologies se těší rostoucí poptávce

03.05.2011 | 11:04 0 Komentářů

Infineon Technologies, druhý největší výrobce čipů a polovodičů v Evropě, dnes zveřejnil hospodářské výsledky za druhý kvartál svého účetního období. Kromě příjemného překvapení v podobě překonání odhadů se akcionáři dočkali i lepšího výhledu.

Ačkoli celkové tržby 994 ml. EUR znamenaly meziroční propad o 3,96 %, dokázaly analytiky kladně překvapit při průměrném odhadu 968,54 ml. EUR. Dobrý výsledek se plně projevil na čistém zisku před odečtením mimořádných položek, který při hodnotě 194 ml. EUR překonal odhady o více než 21 %. Před rokem dosáhla společnost pouze na metu 81 ml. EUR. Zisk na akcii byl pak 18 centů při odhadu 15,4 centů.

Společnost také již popáté v řadě zvýšila celkový výhled prodejů. Za celý rok by se měly tržby vyšplhat o 20 % výše než je hodnota 3,3 mld. EUR z roku 2010. Dosud společnost uváděla růst prodejů okolo 15 %. V rámci tohoto výhledu společnost uvádí růst divize IMM (Průmysl & Multimarket) vyšší než průměrný růst společnosti, růst ATV (Automobilová divize) v průměru a podprůměrný růst divize CCS (Čipové karty & Bezpečnost). V souladu se zvyšováním počtu objednávek a celkovým zotavováním odvětví, ve kterých Infineon operuje, zvažuje společnost také zvýšení letošních investic, které jsou letos plánovány na 700 ml. EUR. Loni společnost investovala 325 ml. EUR.

Před zveřejněním těchto pozitivních výsledků doporučovalo 22 z analytiků oslovených agenturou Bloomberg

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.