Pondělí 10. května. Svátek má Blažena.

Infineon komentuje nedostatek čipů, očekává 2,5 mil. nevyrobených aut v první polovině roku 2021

04.05.2021 | 14:36 0 Komentářů

Infineon Technologies po zveřejnění čísel za 2Q dále komentuje světový nedostatek čipů. Na situaci včera reagovaly i společnosti Intel a Ford.

Na nedostatek čipů a tímto způsobené potíže s uspokojením poptávky v sektoru automobilů či chytrých technologií upozornila společnost Infineon Technologies již v dnes zveřejněných výsledcích. V následujícím konferenčním hovoru s analytiky Helmut Gassel, ředitel marketingu v Infineon, uvedl, že v prvním čtvrtletí roku 2021 nebylo vyráběno zhruba 1,5 mil. automobilů a za druhé čtvrtletí očekává 1 mil. nevyrobených aut.

Automobilka Ford v pondělí oznámila zastavení výroby automobilů v její německé továrně po dobu několika týdnů v důsledku nepříznivé nabídky čipů. Dle Pata Gelsingera, CEO společnosti Intel, nebude globální nedostatek čipů současně sužující mnohá odvětví vyřešen po dobu několika dalších let.

Akcie společnosti Infineon Technologies na Xetře klesají o 4,08 % na 32,34 EUR. Akcie společnosti Intel před zahájením obchodování na NASDAQ klesají o 0,31 % na 57,08 USD. Akcie společnosti Ford na NYSE před zahájením obchodování klesají o 0,86 % na 11,53 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.