Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Index SandP naznačil technickou korekci dolů

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Silně protitrendový obchod nabízí akciový index Sandamp;P 500. Od maxim 22. května, kdy se obchodoval na 1679,20 bodech, prošel trh korekcí směrem dolů. Zpět k růstu se odrazil 25. června a vzrostl již o více než 5,6 %. Cena opět dosáhla maxima z 22. května a daná úroveň tedy představuje rezistenci, od níž se trh včera zarazil technickou svícovou formací otáčející trend zvanou engulfing. Zároveň vznikla i klasická divergence ceny a indikátoru RSI (14). Existuje tedy možnost, že index vyrazí směrem dolů. Technické riziko je zde malé a staví se nad danou rezistentní úroveň. Potenciální propad může následovat alespoň ke kulatému číslu, což je 1600 bodů.
Graf: Denní cena amerického akciového indexu Sandamp;P 500 v bodech upravená o efekt rolování (Zdroj:CSI)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.
and#160;

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.