Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Index Dow Jones se pohybuje lehce v zeleném teritoriu.

11.11.2020 | 18:43 0 Komentářů

Index Dow Jones +0,22 % na 29484,87 b.
Index S&P 500 +0,81 % na 3574,41 b.
Index Nasdaq Composite +1,82 % na 11763,78 b.

Ve středeční seanci americké indexy po lehčím zaváhání se pohybují v růstovém pásmu a index Dow Jones si zatím připisuje 0,22% a širší index  S&P 500 je také v kladných silnější o 0,81%. Akciové indexy tak svým růstem pokračují v tzv.  tématické rotaci , jež byla spuštěna oznámením Pfizeru o nadějných výsledcích dosavadních testů jeho covidové vakcíny. Podle některých analytiků je velmi pravděpodobné, že rotace na akciovém trhu bude pokračovat po zbytek roku. Jistou naději  boje s covidem přináší zprávy amerických regulačních orgánů, které povolily nouzové použití prvního experimentálního léku  proti Covi-19 vyvinutého společností Eli Lilly ( LLY ).

Za pozornost investorů stojí také ceny černého zlata, kde lehká ropa WTI přidává více než 1,9% a dostává se tak k úrovni 42,2 USD/barel a to i když dolar na páru s eurem dnes posiluje o 0,43% tj. 1,1765 USD/EUR, tak cena černého zlata  pokračuje v růstu a to v naději předních producentů  na návrat poptávky na světový komoditní trh.  Posilující dolar však vadí akciím těžařů černého zlata a tak akcie Apache Corporation ( APA ) dne s ztrácí 2,5%  a také akcie konkurenční společnosti Occidental Petroleum Corp. ( OXY )  ztrácí na své tržní hodnotě 2%, když společnost již reportovala své výsledky za 3Q. 2020  a bohužel se zde velmi negativně projevil odpis za cca 2,4 mld. USD po zdaněný, který byl spojený s investicí do Western Midstream Partners ( WES ) a také ještě ztráta 700 mil. USD po zdanění spojená s oznámenými divesticemi aktiv v Kolumbii, Wyomingu, Coloradu a Utahu. Do nižších pater se také dostávají akcie výrobce a dodavatele těžní techniky Schlumberger ( SLB ), které ztrácí na své tržníí hodnotě cca 2,2% a také akcie jeho velkého konkurenta Halliburtonu ( HAL ) se pohybují níž se ztrátou 1,9%

Posilující dolar nevyhovuje žlutému kovu, který ztrácí  více než 0,6% a zlato se tak dostává k úrovni 1 865 USD/Troy. unci. Po předchozím růstu tak dnes ztrácí akcie největšího kanadského těžaře zlata Barrick Gold Corp. ( GOLD ), které si odepisují 1,2% a také konkurenční akcie Newmont Corp. ( NEM ) si odepisují cca 1,4%. Za zmínku stojí také známý těžař Eldorado Gold Corp. ( EGO ), kde jeho akcie klesají podobně o 1,3%.

V reakci na zprávu o vakcíně lze sledovat u akcií cestovního ruchu, kde včerejší nárůst hodnoty akcií TripAdvisor ( TRIP ) o  cca 9% je dne provázen vybíráním zisků a akcie oslabují o cca 4%. Podobně akcie známého výrobce letadel Boeing ( BA ) si včera připsaly cca 7% a to v naději, že se letadlo 737 MAX vrátí na oblohu ještě před rokem 2021. Dnes akcie Boeingu ( BA ) korigují a odepisují si cca 2%.

Z bankovního sektoru svůj růst prodlužují akcie skupiny Citigrop ( C ), které se pohybují silnější o 1,6% a naopak konkurenční akcie Bank of America ( BAC ) dnes ztrácí 1% na své tržní hodnotě.  Z investičních bank po předchozím růstu dnes prochází vybíráním zisků  akcie JP Morgan Chase ( JPM ), které oslabují o 1,8% a konkurent akcie  Morgan Stanley ( MS ) se naopak pohybují v plusu o necelé 1%.

Z indexu S&P 500 se dnes výrazně daří společnosti Etsy ( ETSY ), která se pohybuje silnější o 8,8%  a také známé společnosti Qualcom ( QCOM ), jejíž akcie se pohybují silnější o 5,4%.  Naopak se nedaří společnosti Air Products and Chemicals ( APD ), kde její akcie se pohybují se ztrátou -8,5%.

Index S&P 500 +0,81 % na 3574,41 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +2,3 % Základní materiály -1,5 %
Zbytná spotřeba +1,6 % Energie -1 %
Reality +1 % Průmysl -0,8 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Etsy (ETSY) +8,8 % Air Products and Chemicals (APD) -8,5 %
QUALCOMM (QCOM) +5,4 % Simon Property Group (SPG) -5,7 %
Bio-Rad Laboratories (BIO) +5,4 % DENTSPLY SIRONA (XRAY) -5,6 %
MSCI (MSCI) +5,0 % Henry Schein (HSIC) -5,3 %
Skyworks Solutions (SWKS) +4,9 % Comerica (CMA) -5,2 %

Luboš Bedrník
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.