Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Index DAX uzavírá v záporu

09.07.2019 | 17:47 0 Komentářů

Index DAX klesá o 0,85 % na 12 436,41 bodů

Nejziskovějším titulem byla během úterní seance firma Vonovia (VNA; +1,0 %). Mimo jiné rostla společnost E.ON (EOAN; +0,4 %). E.ON dodává svým 3,3 milionům zákazníkům ve Velké Británii 100% zelenou energii. Učinila tak v reakci na hrozbu možného přechodu masy svých zákazníků k menším konkurentům, kteří nabízí energii ze 100% obnovitelných zdrojů. Posun k zelené energii společnosti navíc pomůže odlišit se od stále sílící konkurence.

Naopak s největším poklesem končí úterní obchodování Fresenius Medical Care (FME; -5,5 %). Poskytovatelé dialýzy jako je DaVita a Fresenius pokračovali v pondělním oslabování po tom, co žurnalistická společnost Politico informovala o tom, že Donald Trump ve středu oznámí strategií k důkladné „kontrole“ trhu léčby ledvinových onemocnění. Politico uvedl, že administrace Donalda Trumpa bude více podporovat péči v domácím prostředí a uvedl, že americká vláda každoročně na léčbu utratí více než 100 mld. USD.

Akcie chemických společností napříč Evropou v úterý klesaly po tom, co německá skupina BASF snížila svůj výhled tržeb a zisku na rok 2019. Snížení výhledu má na svědomí mimo jiné zpomalení globální ekonomiky a obchodní konflikty. Největší světové chemické společnosti snižují celoroční výhled a varují, že by se zisky mohly ve druhém kvartálu snížit téměř na polovinu. Mezi klesajícími společnostmi je například BASF SE (BAS; -3,3 %) nebo Covestro (1COV; -2,13 %). Společnost Credit Suisse snížila cílovou cenu Covestra na 48 euro z předchozích 53 euro a rating zůstal nezměněn na neutral. Akcie Deutsche Bank (DBK; -4,2 %) oslabovaly druhý den v řadě po tom, co analytici a investoři vyjádřili skepsi ohledně schopnosti banky dosáhnout svých cílů a úspěšnosti enormního restrukturalizačního plánu. Její akcie po začátku úterní seance odepisovaly až 4,6 % a oslabily tak ještě více z pondělního poklesu o 5,4 %. Banka v posledních letech několikrát zklamala investory a v současnosti se chystá soustředit na domácí trh a relativně nízko-úrovňově maržové služby pro korporátní společnosti jako jsou rutinní finanční záležitosti, uvedl analytik. Více informací ohledně nadcházejících změn naleznete po kliknutí. Mezi klesající tituly se řadí mimo jiné také BMW (BMW; -0,85 %). BMW přesměrovalo výrobu motorů z Velké Británie do Německa. Šéf produkce Oliver Zipse uvedl, že Brexit se nevyvíjí směrem, jakým by si představoval, a tak firma přesunula výrobu z Hams Hall v Anglii, aby zajistila, že vozy vyráběné v Jihoafrické republice budou splňovat obchodní podmínky.

Index DAX -0,85 % na 12436,41 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Vonovia (VNA) +1,0 % Fresenius Medical Care (FME) -5,5 %
Adidas (ADS) +0,6 % Deutsche Bank (DBK) -4,2 %
E.ON (EOAN) +0,4 % ThyssenKrupp (TKA) -4,1 %
Deutsche Telekom (DTE) +0,1 % Fresenius (FRE) -3,4 %
Allianz (ALV) +0,1 % BASF SE (BAS) -3,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

David Halman
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.