Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Index DAX kesá o 0,69 %

14.02.2019 | 18:06 0 Komentářů

Index DAX klesá o 0,69 % na 11 089,79 bodů

Nejztrátovějším sektorem byla ve čtvrtek zdravotní péče (-2,29 %), dále spotřební sektor (-1,46 %) a sektor financí (-1,13 %).

Nejvíce dnes rostla společnost Wirecard (WDI; +5,5 %). Německý list FAZ s odvoláním na zdroje píše, že mnichovská prokuratura má určité informace, které naznačují, že jistý spekulant na pokles měl informace o tom, kdy se deník Financial Times chystá publikovat články o této společnosti. Ve čtvrtek sílily také energetické společnosti E.ON (EOAN; +0,7 %) a RWE (RWE; +1,5 %). RWE očekává kompenzace ve výši alespoň 1,2 miliard EUR za každý gigawatt energie, která plyne z uhelných elektráren v rámci plánu Německa zastavit spalování tohoto fosilního paliva do roku 2038.

Důvodem poklesu společnosti Bayer (BAYN; -4,0 %) může být skutečnost, že tisíce lidí, mezi kterými jsou mimo jiné farmáři, soudí firmu za rakovinotvorné účinky populárního produktu proti plevelu Roundup. Deutsche Boerse (DB1; -3,2 %), která včera po uzavření trhu reportovala své hospodářské výsledky, klesá mimo jiné z důvodu uveřejnění slabšího plánovaného růstu tržeb. Další ztrátovou společností je po čtvrteční seanci ThyssenKrupp (TKA; -2,9 %). Ta vydala v úterý neuspokojivé výsledky svého hospodaření. Ve středu dopoledne navíc vyšla zpráva o tom, že zástupci zaměstnanců firmy (mající polovinu míst v dozorčí radě) ThyssenKrupp nepodpoří plánovanou fúzi „za žádnou cenu“. Společnost dnes pokračovala v propadu. Firma Deutsche Bank (DBK; -2,6 %) čelí situaci, kdy čtyři z deseti největších akcionářů chtějí, aby CEO Christian Sewing provedl větší “škrty“ v investičním bankovnictví společnosti na území USA. Jeden z investorů uvedl, že s ostatními velkými akcionáři usilují o zmenšování investic banky během letošního léta. Nejméně čtyři členové dozorčí rady vnímají další škrty ve směru investičního bankovnictví v USA jako nezbytnost.

Index DAX -0,69 % na 11089,79 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +5,5 % Bayer (BAYN) -4,0 %
RWE (RWE) +1,5 % Deutsche Boerse (DB1) -3,2 %
Merck (MRK) +0,9 % ThyssenKrupp (TKA) -2,9 %
E.ON (EOAN) +0,7 % Lufthansa (LHA) -2,6 %
SAP (SAP) +0,2 % Deutsche Bank (DBK) -2,6 %

 

Zdroj: Bloomberg

David Halman
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.