Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

IBM s výsledky in-line, akcie přesto propadly

18.10.2011 | 10:10 0 Komentářů

Společnost IBM včera po uzavření uveřejnila hospodářské výsledky za uplynulý kvartál. Hodnotami se sice nacházely víceméně in-line s odhady, investoři však zřejmě od IBM očekávali více a neuspokojilo je ani mírné zvýšení výhledu.

Tržby vzrostly meziročně o 7,8 % na 26,157 mld. USD a skončily tak mírně pod konsensem 26,342 mld. USD. Čistý zisk si připsal 7 % na 3,954 mld. USD a skončil ta tři čtvrtě procenta nad analytickými odhady. Podobně na tom byl zisk na akcii při hodnotě 3,28 USD a odhadu 3,22 USD.
Tržby z prodejů software vzrostly meziročně o 13 %, po očištění o kursové změny by se jednalo pouze o růst o 8 %. Tržby za služby vzrostly o 8 %, po očištění o kursové změny pak již pouze 2 %. Tržby segmentu systémy a technologie pak vzrostly o 4 % a pouze o 1 % po očištění o kursové změny. Analytici se soustředili na zpomalování IT sektoru jako takového, když společnost VMware po uveřejnění hospodářských výsledků (které byly nad očekávání) zmiňovala ve své zprávě mimo jiné nejistotu u některých svých korporátních evropských klientů. Z geografického hlediska rostl po očištění o kursové změny region Amerika o 6 %, Asie o 1 % a tržby regionu Evropa, Afrika a Střední Východ se prakticky nezměnily. IBM také zápasilo s omezenou poptávkou veřejného sektoru
Jeden z možných důvodů poklesů ceny akcie po uveřejnění výsledků udává analytik Bob Djurdjevic z Annex Research:

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.