Středa 24. února. Svátek má Matěj.

IBM oznámilo akvizici firmy Red Hat za 34 miliard dolarů

29.10.2018 | 09:08 0 Komentářů

IBM oznámilo akvizici firmy Red Hat za 34 miliard dolarů, neboli 190 dolarů za kus. To je 63 % nad páteční uzavírací cenou Red Hat.

Transakce za 34 miliard dolarů

Technologická legenda IBM v neděli oznámila záměr koupit open – source softwarovou společnost Red Hat, a to s 63% prémií nad páteční uzavírací cenou. IBM uvedlo, že se dohodlo se společností Red Hat na akvizici v ceně 190 dolarů za akcii s enterprise value cca 34 miliard dolarů (cca 770 miliard Kč). V pátek přitom akcie firmy Red Hat uzavřely na 116,68 dolarech za kus. Se 176 miliony obchodovatelnými akciemi tak tržní kapitalizace Red Hat činila 20,54 miliard dolarů.

Podle CEO IBM se jedná o game – changer

„Akvizice Red Hat je game – changer“, řekl k transakci CEO IBM Ginni Rometty. „Změní to vše ohledně cloudového trhu“, dodal posléze v pozitivním duchu.

Obchod by se měl uzavřít zhruba v polovině roku 2019, možná o něco mírně déle. Red Hat se stane oddělenou jednotkou pod IBM Cloud a bude nadále veden současným CEO firmy Jimem Whitehurstem, informoval sám Rometty.

Nejvyšší akvizice v historii

Ze strany IBM se tak jedná o prozatimní nejvyšší akvizici v historii.

Akcie IBM v předobchodní fázi o 3,84 % klesají. Red Hat naopak v pre – marketu skokově posiluje o 53,83 % a blíží se tak k akviziční ceně.

 

Zdroj: The Financial Times; Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.