Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Huawei jedná o instalaci ruského operačního systému

27.08.2019 | 09:39 0 Komentářů

Čínská společnost Huawei zahájila v Rusku jednání o instalaci ruského operačního systému Aurora do tabletů, které mají být příští rok v Rusku použity při sčítání lidu. Huawei, který je od poloviny května na černé listině Spojených států, hledá alternativy k operačnímu systému Android od Googlu.

Pro agenturu Reuters jeden ze zdrojů uvedl, že se již jedná o pilotní projekt a společnost jej považuje za první fázi spuštění ruského operačního systému na zařízeních Android. Mluvčí Huawei uvedla, že společnost moemntálně jedná s ruským ministerstvem komunikací.

Činský výrobce a Moskva jednají o použití Aurory v celkem asi 360 000 tabletech. Majitel Aurory, státní telekomunikační společnost Rostelecom, je výhradní smluvní stranou pro nákup tabletů ke sčítání 147 milionů obyvatel v Rusku, které proběhne v říjnu příštího roku.

„V současné době se za účasti ministerstva komunikací zvažují různé možnosti spolupráce s Huawei. Podrobnosti zatím nezveřejňujeme, jednání je důvěrné,“ uvedl Rostelecom na dotaz Reuters. Ministerstvo se k věci odmítlo vyjádřit.

Akcie Huawei posilují o 2,97 %.

Zdroj: Reuters

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.