Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

HSCB údajně v příštích dnech oznámí prodej spotřebitelské jednotky ve Francii společnosti Cerberus

17.06.2021 | 10:17 0 Komentářů

Mezinárodní banka HSBC by měl údajně v příštích dnech oznámit prodej své spotřebitelské jednotky ve Francii společnosti Cerberus. Motivem prodeje je celková restrukturalizace banky.

Bankovní dům HSBC hodlá oznámit prodej své francouzské spotřebitelské jednotky investiční společnosti Cerberus a ukončit tak již přes 18 měsíců trvající proces.

Transakce byla dohodnuta a očekává se, že bude oznámena během následujících dní, uvedla dle Bloombergu nejmenovaná zainteresovaná osoba.

Prodej je součástí celosvětové restrukturalizace banky, jejímž cílem je snížit objem rizikových aktiv o více než 100 mld. USD, zrušit 35 tis. pracovních míst a soustředit investice do Asie. Banka již dříve uvedla, že odchází z masového spotřebitelského trhu v USA, aby se mohla věnovat nabídce bankovních služeb a služeb správy majetku mezinárodní zákaznické základně, která čítá zhruba 300 tis. zámožných klientů.

Setkání se zástupci HSBC ohledně spotřebitelských aktivit ve Francii proběhne v pátek, uvedla mluvčí banky, dále však věc nekomentovala. Mluvčí společnosti Cerberus zatím událost rovněž nekomentoval.

Akcie společnosti HSBC na NYSE v předburzovní fázi rostou o 0,81 % na 31,15 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.