Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

HSBC snížila odhad výnosu 10Y německého dluhopisu o 0,3 p.b. pro rok 2017

06.09.2017 | 15:10 0 Komentářů

Britská banka v návaznosti na geopolitickou situaci a měnovou politiku ECB snížila svůj odhad pro 10letý německý bond na 0,6 %. Odhad snížila i u japonských bondů.

Snížení o 0,3 p.b.

Britská finanční společnost HSBC snížila svůj výhled ohledně růstu výnosů německých vládních dluhopisů. HSBC konkrétně snížila očekávání ohledně výnosu 10letého německého bundu do konce roku 2017 na 0,6 %, což je o 0,3 procentního bodu méně, než s jakým počítal předchozí odhad. Výnos 10 letého německého dluhopisu je v současné chvíli mírně pod hladinou 0,34 %. V roce 2018 následně HSBC očekává, že se výnosy dostanou na 0,9 %.

Geopolitická nejistota a měnová politika ECB

Šéf research oddělení aktiv s fixním výnosem Steven Major vysvětluje změnu odhadu zejména v reakci na geopolitickou nejistotu ohledně situace v Severní Koreji, která tlačí investory k přesuny finančních prostředků do bezpečných aktiv. Stratég HSBC Wilson Chin taktéž zmiňuje vliv měnové politiky Evopské centrální banky (ECB), když se Mario Draghi a spol. prozatím nadále vyhýbají jakýmkoli konkrétním slovům a začátku snižování programu nákupu aktiv. Rada guvernérů ECB bude zasedat zítra.

Snížení odhadu výnosů i v Japonsku

HSBC také snížila odhad výnosu u 10letého japonského dluhopisu z 0,1 % na 0,05 %. Rozhodnutí vysvětluje opět zejména geopolitickou nejistotou, která zvyšuje poptávku po vládních bondech.

Výnos 10letého německého dluhopis od začátku roku 2017; Zdroj: Bloomberg

 

Zdroj: The Financial Times, Bloomberg

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.