Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Hovězí v USA je rekordně drahé

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Nejaktivnější kontrakt na burze CME posílil během včerejší obchodní seance o 4 procenta na 1,418 dolarů za libru. Cena hovězího roste desátým dnem v řadě a dosahuje tak nejvyšších úrovní od roku 1964, kdy hovězí futures kontrakt byl poprvé obchodován.
Celkový počet skotu v USA se minulý rok zmenšil šestý rok v řadě na nejnižší úroveň od roku 1952. Rekordní sucha v roce 2011 zničily pastviny v Texasu, kde je nejvíce skotu v USA. Následně vysoké ceny krmiva donutily některé farmáře k prodejům stád. Celosvětová spotřeba hovězího byla podle odhadů minulý rok nejvyšší od roku 2008. Export amerického hovězího vzrostl meziročně o 4,4 procenta v prvních jedenácti měsících minulého roku. Cena hovězího vzrostla o 19 procent od konce června.
Růst ceny hovězího by mohl být zpomalen vysokými exporty masa z Brazílie a Austrálie. Podle odhadů americké vlády Brazílie na trhy tento rok dodá o 7,8 procenta více masa než v minulém roce. Export z Brazilie, Argentiny a Uruguaje by měl tento rok vzrůst o 17 procent. Sucho a vysoké ceny krmiv nutí australské farmáře vybíjet svoje stáda. To by mělo způsobit nárůst exportu hovězího z Austrálie o 7 procent v tomto roce.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.