Neděle 01. listopadu. Svátek má Felix.

Hospodářské výsledky srážejí akcie na kolena

Akciové trhy dnes pokračují v poklesech. Evropský index Stoxx 600 v závěrečných desítkách minut odepisuje 0,4 %. Nedaří se většině sektorů, v plusu se nachází pouze duo defenzivních sektorů utilit a farmaceutických společností. Nejztrátovějším odvětvím jsou informační technologie, když dolů je poslaly výsledky finského výrobce bezdrátových zařízení Nokia. Ten totiž oznámil nečekanou ztrátu, která tak velmi nahlodává schopnost managementu splnit stanovené cíle pro letošní rok. Akcie firmy se nyní obchodují o zhruba 10 % níže, než byl včerejší zavírací kurz.

Americké indexy také po otevření trhů zamířily dolů. Technologický Nasdaq klesá o 0,2 %, S&P 500 přichází o 0,4 % a průmyslový Dow Jones odepisuje jedno procento. Ten byl nejvíce ovlivněn výsledky amerického průmyslového konglomerátu 3M, který reportoval horší výsledky a jehož management snížil prognózu zisku pro letošní rok. Akcie společnosti propadají o více jak 10 %.

Pražský parket uzavřel dnešní seanci oproti včerejšku o 0,3 % níže. Pouze dvě společnosti se udržely v plusu, a to Komerční banka (+0,8 %) a likérka Stock Spirits (+0,6 %). Nejhůře se dařilo mediální skupině CME, jejíž tržní kapitalizace se dnes snížila o 1,3 %. Obchodní aktivita byla podprůměrná. Zítra se naposledy obchodují akcie Monety s nárokem na dividendu ve výši 6,15 CZK na kus.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.