Pátek 14. května. Svátek má Bonifác.

Hlavní indexy za Atlantikem v zeleném

06.11.2018 | 20:14 0 Komentářů

Americké akciové indexy aktuálně registrují cca 0,3% růst při slabší obchodní aktivitě na pozadí probíhajících volbách do Kongresu, které do značné míry reprezentují náhled voličů na dosavadní politiku amerického prezidenta D. Trumpa. Po půlnoci našeho času by měly být známy první výsledky.

Všechny segmentu indexu S&P500 vykazují kladné hodnoty, nicméně opatrnost nadále převládá v technologickém sektoru, když komunikační služby (Facebook / Twitter) i informační technologie v souhrnu registrují pouze mírné zisky. Solidně si naopak dnes vedou producenti základních materiálů (+1,3%) či průmyslové společnosti (+0,9%). Navzdory růstu zůstává index „strachu“ VIX na vyšších úrovních. Dnes posiluje o více než 2% na 20,4 bodu, signalizující pokračující opatrnost a nejistotu investorů ohledně dalšího vývoje.

Pod tlakem nadále setrvává ropa, která dnes odepisuje 1,5% a posouvá se k úrovni 62 USD/b, kde se naposledy obchodovala letos v dubnu. Tzv. černé zlato ztrácí posedmé v řadě při zmírnění obav z nedostatku globální nabídky s ohledem na zmírnění exportních restrikcí pro Írán ze strany USA pro dalších 6 měsíců. Po včerejším rally ztrácí i zemní plyn (-0,7%).

V červeném se dnes obchodují též drahé kovy v čele se stříbrem, odepisující 0,9% s pohybem na 14,5 USD/oz, zlato pak oslabuje o 0,3% na 1227 USD/oz.

Mezi korporátními pohyby S&P500 dnes vidíme zajímavé dvojciferné změny. Na růstové straně se daří farmaceutické spol. Mylan (MYL) posilující o více než 18% po výsledcích  za 3. čtvrtletí, které nepotvrdily obavy investorů. I přes dnešní růst akcie v tomto roce ztrácí přes 11% a výrazně tak zaostávají za vývojem trhu. O více než 13% pak posiluje výrobce antivirového softwaru Symantec (SYMC) po spekulacích o možném akvizičním zájmu ze strany private equity spol. Thoma Bravo, zaměřující se na investice v technologickém sektoru s výraznou akviziční aktivitou v poslední době (naposledy včerejší oznámení o převzetí softwarové spol. Veracode od Broadcomu). Výrazné ztráty dnes naopak registruje poskytovatel služeb pro finanční sektor Broadridge Financial Solutions (BR), jehož kvartální report investory patrně nepřesvědčil.

Index S&P 500 +0,3 % na 2746,65 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Základní materiály +1,3 % Komunikační služby +0,1 %
Průmysl +0,9 % Informační technologie +0,2 %
Utility +0,5 % Nezbytná spotřeba +0,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Mylan (MYL) +18 % Broadridge Financial Solutions (BR) -12 %
Symantec Corp (SYMC) +13 % Nektar Therapeutics (NKTR) -8,3 %
Mosaic (MOS) +8,8 % Ralph Lauren Corp (RL) -5,8 %
Martin Marietta Materials (MLM) +8,0 % AmerisourceBergen Corp (ABC) -5,6 %
Advanced Micro Devices (AMD) +5,9 % Marriott International (MAR) -5,6 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.